Aktualności

Fejsbukowy wirus atakuje

Dziś doświadczyliśmy na sobie wzmożony atak wirusów w postaci wiadomości od znajomych z udającym zdjęcie plikiem o nazwie Photo_tutaj jakiś nr.svg. Kliknięcie pliku powoduje szybkie przejście do strony wirusa, wprowadzenie zmian w rejestrze, dodanie sztucznego znajomego oraz dalszą infekcję nowego rozsyłającego.Stajemy się spamerami.

niebezpiecznik.pl radzi:

Otworzyłem zdjęcie — co robić, jak żyć?
Jeśli zainstalowałeś w swojej przeglądarce ten dodatek, nie będziesz w stanie go usunąć bezpośrednio z przeglądarki. Niestety, dodatek zamyka stronę z ustawieniami (starając się nie dopuścić do jego usunięcia). Dlatego dodatek trzeba usunąć ręcznie. Poniżej przykład dotyczący przeglądarki Chrome:

Udaj się do katalogu przeglądarki w systemie:

Windows 7, 8.1, and 10:
C:\Users\\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default

Mac OS X El Capitan:
Users//Library/Application Support/Google/Chrome/Default

Linux:
/home//.config/google-chrome/default

A potem przejdź do katalogu “Extensions” i usuń katalog o nazwie “jegjfinhocnmomhpgmnbjambmgbifjbg“.

Na koniec, dobrym pomysłem będzie unieważnić aktywne sesje do wszystkich serwisów internetowych, w jakich byłeś zalogowany w przeglądarce (wyloguj się z każdego z nich) i dmuchając na zimne — zmień do nich hasła.

Ostrzeż też swoich znajomych, przekazując im link do tego artykułu. Możesz nawet nie zdawać sobie sprawy, że w Twoim imieniu robak przesłał im złośliwe “zdjęcia” z Twojego konta.

post: Krzysiek

psz psz2

Krzysztof Rybczyński
Redaktor naczelny. Kontakt: krzysztofr.wiadomoscitychy@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.